76 220 €
80 000 €
Urobili sme veľký krok. Začíname!
Imrich Gazda Svet kresťanstva

Palestínski kresťania pápežovi: Necestuj do Izraela!


Zástupcovia štyridsiatich palestínskych kresťanských komunít požiadali pápeža Benedikta XVI., aby zrušil májovú cestu do Izraela. Informoval o tom vatikanista talianskeho denníka La Stampa Marco Tossati.

V liste adresovanom pápežovi palestínsku kresťania píšu, že jeho návšteva by „mohla zlepšiť obraz Izraela a nechtiac by mohla relativizovať utrpenie Palestínčanov žijúcich pod izraelskou okupáciou“. Veriaci zároveň Benedikta XVI. žiadajú, aby ak sa rozhodne cestu absolvovať, zaviazal izraelskú stranu umožniť palestínskym kresťanom ľahší prístup do Jeruzalema a na ďalšie posvätné miesta.

Pred niekoľkými dňami zaslal pápežovi list otec Manuel Mussalam, jediný katolícky kňaz v hlavnom meste Gazy, v ktorom ho pozval v mene miestnych veriacich na návštevu pásma Gazy. Tá v predbežnom programe cesty nefiguruje a je veľmi nepravdepodobná.

Vo včerajšom posolstve adresovanom účastníkom kresťansko-moslimského stretnutia organizovaného rímskou komunitou sv. Egídia Benedikt XVI. vyjadril nádej, že sa Svätá zem stane „miestom dialógu a bratskej spolupráce, vzájomného rešpektu a pokoja vďaka zodpovednému príspevku všetkých, ktorí tam žijú“.

Foto: www.sxc.hu

Potrebujeme vašu pomoc

Tento článok prináša nová redakcia Konzervatívneho denníka. Naším cieľom je prinášať viac kvalitných článkov a spravodajských informácií a rozširovať redakciu tak, aby sme vám mohli od septembra prinášať plnohodnotné konzervatívne správy.
Lukáš Obšitník, šéfredaktor

Bez vás to nepôjde

Pridajte sa k našim pravidelným prispievateľom alebo vložte svoj email a pomôžte šíriť dobré myšlienky.

Podporte nás
Novinky e-mailom
Slovensko je o krok bližšie ku Konzervatívnemu denníku.
Naším cieľom je nárast počtu článkov a spravodajstva a od septembra budeme prinášať plnohodnotné konzervatívne témy, ktoré inde nenájdete.
Sem vložte svoj e-mail a budeme vás informovať, ako vzniká Konzervatívny denník.
Ďakujeme
Konzervatívny denník už urobil prvý krok. Zamestnali sme prvých redaktorov,
prinášame spravodajstvo a myslíme to naozaj vážne.
Teraz potrebujeme vašu podporu.
Podporte nás tak, ako práve môžete.
Finančnou podporou alebo zdieľaním medzi vašimi známymi.