76 220 €
80 000 €
Urobili sme veľký krok. Začíname!
Imrich Gazda Svet kresťanstva

Taliansky kňaz zosobášil transsexuála. Nasledovala suspendácia

Kňaz florentskej diecézy Alessandro Santoro v nedeľu ráno zosobášil netradičný pár. Nevestou bol muž. Arcibiskup Florencie Giuseppe Betori vzápätí kňaza suspendoval. Na svojom blogu o tom informoval vatikanista talianskeho denníka La Stampa Giacomo Galeazzi.

Pred jedným z florentských kostolov bol uplynulú nedeľu nezvyčajný ruch. Novinári, fotografi a asi 200 veriacich očakávali príchod mladomanželského páru. Nezvyčajný bol nielen vek mladomanželov, 64-ročná nevesta a 58-ročný ženích (na obr.), ale aj ich pohlavie. Nevesta Sandra Alvino sa podľa svojich slov narodila ako žena - ale omylom v tele muža. V sedemdesiatych rokoch chirurgickým zákrokom vykonaným v Londýne „omyl“ prírody napravila. V túto nedeľu završuje svoj boj, aby 26 rokov trvajúci civilný zväzok posvätil aj kňaz. Jedna z farníčok podáva „neveste“ kyticu z troch bielych ruží a dvere kostola sa zatvárajú. Zvedavci musia ostať von.

Oddávajúci kňaz, 44-ročný Alessandro Santoro, si je vedomý, že sobáš je jeho posledným kňazským úkonom. Prvého októbra mu arcibiskup Betori adresoval list, v ktorom zopakoval nesúhlasné stanovisko svojho predchodcu, kardinála Ennia Antonelliho, momentálne predsedu Pápežskej rady pre rodinu. „Skutky ako tento vykonaný donom Alessandrom Santorom protirečia poslaniu pastiera komunity, pred ktorou musí kňaz reprezentovať autentický hlas vierouky a sviatostnej praxe katolíckej cirkvi,“ píše sa v oficiálnom vyhlásení diecézy.

V "sobášnej kázni" Santoro pohnutým hlasom priznáva, že tento akt bude anulovaný. Vzápätí však zdôrazňuje, že to nič nemení na realite. „Vy ste veriacim párom, ktorý žije v cirkvi a Boh života vás žehná a teší sa z vás,“ prihovára sa "mladomanželom". Kňaz, ktorý sa už v minulosti viackrát dostal do sporu s nadriadenými pre svoje alternatívne názory dodáva, že tento akt nemá byť prejavom rebélie a odporu, ale dôkazom pravdy a prijatia.

Po skončení sobáša sa pred kostolom obaja „novomanželia“ usmievajú a pripíjajú si s prítomnými. Arcibiskup Betori kňaza požiadal, aby nasledujúce dni prežil vo vnútornej reflexii a modlitbe.

Zdroj: Oltretevere (Giacomo Galeazzi blog)

Foto: universomix.info

Potrebujeme vašu pomoc

Tento článok prináša nová redakcia Konzervatívneho denníka. Naším cieľom je prinášať viac kvalitných článkov a spravodajských informácií a rozširovať redakciu tak, aby sme vám mohli od septembra prinášať plnohodnotné konzervatívne správy.
Lukáš Obšitník, šéfredaktor

Bez vás to nepôjde

Pridajte sa k našim pravidelným prispievateľom alebo vložte svoj email a pomôžte šíriť dobré myšlienky.

Podporte nás
Novinky e-mailom
Slovensko je o krok bližšie ku Konzervatívnemu denníku.
Naším cieľom je nárast počtu článkov a spravodajstva a od septembra budeme prinášať plnohodnotné konzervatívne témy, ktoré inde nenájdete.
Sem vložte svoj e-mail a budeme vás informovať, ako vzniká Konzervatívny denník.
Ďakujeme
Konzervatívny denník už urobil prvý krok. Zamestnali sme prvých redaktorov,
prinášame spravodajstvo a myslíme to naozaj vážne.
Teraz potrebujeme vašu podporu.
Podporte nás tak, ako práve môžete.
Finančnou podporou alebo zdieľaním medzi vašimi známymi.