76 220 €
80 000 €
Urobili sme veľký krok. Začíname!

Zakladateľ Kristových legionárov je údajne otcom ďalších detí

Od polovice júla, kedy Svätá stolica začala inšpekciu katolíckeho hnutia Kristovi legionári pre závažné sexuálne delikty jej zakladateľa, sú španielske a latinskoamerické médiá plné tohto škandálu. Niektoré z nich priniesli informácie o ďalších deťoch Marciala Maciela Degollada. Na svojom blogu o tom píše vatikanista talianskeho denníka La Stampa Giacomo Galeazzi.

Traja súrodenci v Mexiku a po jednom dieťati v Španielsku, Veľkej Británii a Švajčiarsku. Údajne až šesť detí počas svojho života splodil zakladateľ úspešného hnutia Kristovi legionári, mexický kňaz Marcial Maciel Degollado, ktorý zomrel začiatkom roka 2008. V roku 2006 mu Svätá stolica nariadila „domáce väzenie“, ktoré mal prežiť v modlitbe a pokání.

Potvrdené informácie o asi 20-ročnej dcére žijúcej v Španielsku priniesli médiá už vo februári tohto roku. Bola to posledná kvapka, po ktorej začal pohár nezastaviteľne pretekať. Samotní členovia hnutia požiadali Vatikán o apoštolskú vizitáciu, ktorú od 15. júla realizujú piati biskupi poverení Svätou stolicou.

Degolladova dcéra medzitým dostala tvár a meno. Volá sa Norma Hilda Rivas, má 23 rokov a žije v prominentnej madridskej štvrti. Jej matka Norma Hilda Banos má momentálne 49 rokov. S oboma by sa mal v krátkom čase stretnúť jeden z inšpektorov, podpredseda Španielskej biskupskej konferencie, biskup Ricardo Blazquez. Mexické médiá Degolladovi pripisujú aj minimálne osem ďalších prípadov pedofílie. Španielska žena za dlhé roky mlčania zinkasovala nemalé peniaze. O ne sa chcú s hnutím pobiť aj advokáti údajných detí, z ktorých jedno už zomrelo.

Medializované informácie len vyostrujú už aj tak napätú situáciu. Definitívne rozuzlenie však prinesie až rozhodnutie Svätej stolice urobené na základe výsledkov a odporúčaní biskupskej vizitácie. Prvú správu vo Vatikáne očakávajú v októbri.

Zdroj: Oltretevere (Giacomo Galeazzi blog), Corriere della Sera (13.8.2009)

Foto: www.dioceseofknoxville.org

Súvisiace články:
Dvojitý život Kristovho legionára

Svätá stolica preveruje Kristových legionárov. Pre sexuálne škandály ich zakladateľa

Potrebujeme vašu pomoc

Tento článok prináša nová redakcia Konzervatívneho denníka. Naším cieľom je prinášať viac kvalitných článkov a spravodajských informácií a rozširovať redakciu tak, aby sme vám mohli od septembra prinášať plnohodnotné konzervatívne správy.
Lukáš Obšitník, šéfredaktor

Bez vás to nepôjde

Pridajte sa k našim pravidelným prispievateľom alebo vložte svoj email a pomôžte šíriť dobré myšlienky.

Podporte nás
Novinky e-mailom
Slovensko je o krok bližšie ku Konzervatívnemu denníku.
Naším cieľom je nárast počtu článkov a spravodajstva a od septembra budeme prinášať plnohodnotné konzervatívne témy, ktoré inde nenájdete.
Sem vložte svoj e-mail a budeme vás informovať, ako vzniká Konzervatívny denník.
Ďakujeme
Konzervatívny denník už urobil prvý krok. Zamestnali sme prvých redaktorov,
prinášame spravodajstvo a myslíme to naozaj vážne.
Teraz potrebujeme vašu podporu.
Podporte nás tak, ako práve môžete.
Finančnou podporou alebo zdieľaním medzi vašimi známymi.