76 220 €
80 000 €
Urobili sme veľký krok. Začíname!
Tomáš Hupka Kultúra

Existuje náhoda?


Mária Svatošová patrí medzi tých, ktorí si to nemyslia. A nielen že si to nemyslí, ale napísala knihu Náhoda a náhodičky, v ktorej sa snaží čitateľa pomocou príbehov o tom presvedčiť.

Ako píše, „tam kde je viera, tam pre náhodu neostáva miesto.“ Môže sa stať, že nás prekvapí choroba, smrť či zlo. Vtedy však môžeme povedať: „Nechápem to, ale verím, že to v tvojom pláne Pane, nejako súvisí s mojim dobrom.“ A hoci Boh nikde nehovorí, že ak budeme v neho veriť, nič nepríjemné sa nám nestane, „uisťuje nás, že nás miluje a že všetko má pod kontrolou.“ A to dokonca aj vtedy, keď sa nám zdá, že všetko sa deje náhodou. „Boh je však prítomný aj vtedy, keď väčšina vecí nám pripadá náhodná.“ Môže byť nepríjemná vec pre nás užitočná? V písme sa píše: „vieme, že tým čo milujú Boha, všetko slúži na dobré.“ A tak nemusíme mať strach, ale máme chodiť s otvorenými očami a byť citlivý na podnety, ktorými nás Boh sprevádza na ceste životom.
V knihe sa skrýva ešte oveľa viac duchovného bohatstva. A hoci v posledných príbehoch mi chýbala originalita, napísať 40 odlišných pohľadov na náhodu, nie je jednoduché. Na druhej strane autorka píše pútavo, jednoducho a delí sa o svoje skúsenosti a tým necháva čitateľa nahliadnuť do svojho sveta. Knihu môžem len odporučiť. Ja sám som z nej kúpil niekoľko exemplárov a podelil sa o ne s blízkymi...

Prezentácia knihy sa uskutočnila začiatkom decembra v Kníhkupectve na Medenej ulici v Bratislave. Na slovenský trh ju prináša Karmelitánske nakladateľstvo. A možno uveríte, že náhody neexistujú...

Tomáš Hupka

Potrebujeme vašu pomoc

Tento článok prináša nová redakcia Konzervatívneho denníka. Naším cieľom je prinášať viac kvalitných článkov a spravodajských informácií a rozširovať redakciu tak, aby sme vám mohli od septembra prinášať plnohodnotné konzervatívne správy.
Lukáš Obšitník, šéfredaktor

Bez vás to nepôjde

Pridajte sa k našim pravidelným prispievateľom alebo vložte svoj email a pomôžte šíriť dobré myšlienky.

Podporte nás
Novinky e-mailom
Slovensko je o krok bližšie ku Konzervatívnemu denníku.
Naším cieľom je nárast počtu článkov a spravodajstva a od septembra budeme prinášať plnohodnotné konzervatívne témy, ktoré inde nenájdete.
Sem vložte svoj e-mail a budeme vás informovať, ako vzniká Konzervatívny denník.
Ďakujeme
Konzervatívny denník už urobil prvý krok. Zamestnali sme prvých redaktorov,
prinášame spravodajstvo a myslíme to naozaj vážne.
Teraz potrebujeme vašu podporu.
Podporte nás tak, ako práve môžete.
Finančnou podporou alebo zdieľaním medzi vašimi známymi.