76 220 €
80 000 €
Urobili sme veľký krok. Začíname!
Anna A. Hlaváčová Komentár

NÁZOR: Anna Hlaváčová o Jánovi Budajovi

Jána Budaja poznám z konca 80. rokov. Vďaka nemu som spoznala aj Dominika Tatarku.

Zvlášť silným zážitkom bolo, keď sa v byte Budajovcov na Moskovskej ulici Dominik vrátil do Katolíckej cirkvi, ktorú opustil v povojnových rokoch. Pamätám si tých deväť Tatarkových krokov v ústrety skromnému biskupovi malej postavy v ošumelom obleku. Biskup Korec nezvyknutý na takéto gestá ho zdvíhal z pokľaku. V tom kontraste obradnosti a civilnosti bol celý ten čas, čo bol Dominik preč...

Bol to Ján Budaj, kto ma v prvý deň mobilizácie síl poslal dvíhať telefóny v byte Milana Kňažka. Takto sa pre mňa začalo novembrové dianie. Všetci kamaráti mali rušno, kým ja som sa v tichu prechádzala po cudzom byte...

Potom som dlhé roky cestovala a slovenskú politiku som sledovala len okrajovo. Vždy mi v nej chýbala mimoriadna prirodzená inteligencia a pohotovosť Jána Budaja, jeho vyjadrovacie a pamäťové kvality.

Ak Budajov program akcentuje urbanizmus a ekológiu, verím mu. Veď to nie sú témy, ktoré si dal do kampane včera, ale veci, za ktoré sa zasadzoval celé desaťročia, za každých okolností. Pri podobných bodoch programov je u viacerých kandidátov garanciou ich napĺňania práve osobnosť. Ján Budaj už niečo ustál.

Čakala som na vhodnú príležitosť vydať svedectvo o Jánovi Budajovi. Jeho kandidatúra na primátora je tou príležitosťou. Bilboardov nemá veľa, za jeho kampaňou nestojí veľký kapitál. Aj v tejto situácii ho odporúčam svojim slabým hlasom, ale z hĺbky duše, vašim srdciam a úsudkom.

Anna A. Hlaváčová
Autorka je režisérka a scenáristka, zaoberá sa dejinami a teóriou umenia.

Články v rubrike Názor nemusia odrážať názor redakcie.

Foto: janbudaj.com

Potrebujeme vašu pomoc

Tento článok prináša nová redakcia Konzervatívneho denníka. Naším cieľom je prinášať viac kvalitných článkov a spravodajských informácií a rozširovať redakciu tak, aby sme vám mohli od septembra prinášať plnohodnotné konzervatívne správy.
Lukáš Obšitník, šéfredaktor

Bez vás to nepôjde

Pridajte sa k našim pravidelným prispievateľom alebo vložte svoj email a pomôžte šíriť dobré myšlienky.

Podporte nás
Novinky e-mailom
Slovensko je o krok bližšie ku Konzervatívnemu denníku.
Naším cieľom je nárast počtu článkov a spravodajstva a od septembra budeme prinášať plnohodnotné konzervatívne témy, ktoré inde nenájdete.
Sem vložte svoj e-mail a budeme vás informovať, ako vzniká Konzervatívny denník.
Ďakujeme
Konzervatívny denník už urobil prvý krok. Zamestnali sme prvých redaktorov,
prinášame spravodajstvo a myslíme to naozaj vážne.
Teraz potrebujeme vašu podporu.
Podporte nás tak, ako práve môžete.
Finančnou podporou alebo zdieľaním medzi vašimi známymi.