76 220 €
80 000 €
Urobili sme veľký krok. Začíname!

Postoy.sk vyhral prestížnu cenu za šírenie morálnych hodnôt

Postoy.sk vyhral prestížne ocenenie 2011 Templeton Freedom Awards. Ide o najväčší program na svete, ktorý oceňuje think-tanky prispievajúce k chápaniu slobody. O tohtoročných výsedkoch informuje web organizátora Atlasnetwork.org.

Portál Postoy.sk ako projekt Stredoeurópskej podnikateľskej a sociálnej iniciatívy CEBSI ocenili v kategórii Etika a hodnoty. „Portál založila skupina študentov žurnalistiky na univerzite v Ružomberku. Odvtedy získali jeho autori viaceré novinárske ocenenia a stal sa jedným z najvplyvnejších miest šírenia hodnôt osobnej slobody, demokracie, dialógu, morálnych hodnôt a tolerancie medzi mladými na Slovensku,“ vysvetľuje Templeton Freedom Awards program.

K téme:
Postoy.sk a Templeton Freedom Awards v médiách
Slovak online magazine, Postoy, won 2011 Templeton Freedom Awards

V kategórii Etika a morálka oceňuje porota projekty, ktoré sa venujú vzťahu medzi podnikaním a morálnymi hodnotami. Vlaňajším víťazom tejto kategórie je americký Acton Institute, ktorý je u nás známy dokumentárnymi filmami Povolanie podnikateľ či Zrodenie slobody. Spolu tento rok ocenili 16 think-tankov v ôsmich katégóriach, celkovo sa prihlásilo 183 organizácií zo 48 krajín.

Program Templeton Freedom Awards zastrešuje Atlas Economic Research Foundation sídliaca vo Washingtone. Ide o neziskovú organizáciu, ktorá spája viac než 400 inštitúcií v 80 krajinách podporujúcich slobodný trh a myšlienky slobody.

Templeton Freedom Awards nesie meno zosnulého investora a filantropa Sir Johna Templetona. Ocenenie vzniklo v roku 2003 a doteraz rozdalo v rámci oceňovania a grantov vyše 1,5 milióna dolárov. Aj každému z tohtoročných víťazov prináleží grant vo výške desaťtisíc dolárov. Zdroje na ocenenie poskytuje John Templeton Foundation, ktorá udeľuje aj prestížnu Templetonovu cenu už od roku 1973. Medzi ocenenými je aj filozof a teológ slovenského pôvodu Michael Novak (1994), Alexander Solženicyn (1983) či zakladateľka hnutia Fokoláre Chiara Lubich (1977). Prvou ocenenou bola bl. Matka Tereza z Kalkaty.

Pavol Rábara

Potrebujeme vašu pomoc

Tento článok prináša nová redakcia Konzervatívneho denníka. Naším cieľom je prinášať viac kvalitných článkov a spravodajských informácií a rozširovať redakciu tak, aby sme vám mohli od septembra prinášať plnohodnotné konzervatívne správy.
Lukáš Obšitník, šéfredaktor

Bez vás to nepôjde

Pridajte sa k našim pravidelným prispievateľom alebo vložte svoj email a pomôžte šíriť dobré myšlienky.

Podporte nás
Novinky e-mailom
Slovensko je o krok bližšie ku Konzervatívnemu denníku.
Naším cieľom je nárast počtu článkov a spravodajstva a od septembra budeme prinášať plnohodnotné konzervatívne témy, ktoré inde nenájdete.
Sem vložte svoj e-mail a budeme vás informovať, ako vzniká Konzervatívny denník.
Ďakujeme
Konzervatívny denník už urobil prvý krok. Zamestnali sme prvých redaktorov,
prinášame spravodajstvo a myslíme to naozaj vážne.
Teraz potrebujeme vašu podporu.
Podporte nás tak, ako práve môžete.
Finančnou podporou alebo zdieľaním medzi vašimi známymi.