76 220 €
80 000 €
Urobili sme veľký krok. Začíname!

Imrich Gazda Vnútro

EXKLUZÍVNE: Premiérka sa zajtra stretne s predsedom KBS (aktualizované)

Zajtra napoludnie sa na Úrade vlády SR uskutoční stretnutie premiérky Ivety Radičovej s predsedom Konferencie biskupov Slovenska, arcibiskupom Stanislavom Zvolenským. Stretnutie premiérky s trnavským arcibiskupom Róbertom Bezákom, ktoré malo nasledovať po ňom, sa napokon neuskutoční.

Vôbec prvé stretnutie premiérky a predsedu KBS od nástupu Ivety Radičovej do úradu predsedníčky vlády sa bude konať na žiadosť arcibiskupa Zvolenského. Podľa našich informácií bude oficiálne otvorená aj téma finančnej odluky cirkvi od štátu. Obaja predstavitelia budú tiež pravdepodobne hovoriť o pokračovaní reštitúcií, najmä na území západného Slovenska a o novele zákona o sociálnych službách. K jeho zneniu má výhrady nielen cirkev, ale aj neverejní poskytovatelia sociálnych služieb a ústavný súd.

Arcibiskupa Zvolenského mal na úrade vlády o pol druhej vystriedať trnavský arcibiskup Bezák. Stretnutie mala iniciovať samotná premiérka. Hovorkyňa Trnavskej arcidiecézy Margita Vanovčanová však Postoy.sk potvrdila, že stretnutie bude ráno zo strany arcidiecézy oficiálne zrušené. "Dôvodom je skutočnosť, že arcibiskup Bezák nebol informovaný o poludňajšom stretnutí premiérky s predsedom KBS. Keďže arcibiskup Zvolenský bude zastupovať všetkých biskupov, nie je dôvod, aby sa s premiérkou stretal aj trnavský arcibiskup," uviedla Vanovčanová.

Začiatkom septembra sa arcibiskup Bezák, ktorý predsedá Ekonomicko-právnej rady KBS skúmajúcej modely financovania cirkvi, súkromne stretol aj s ministrom kultúry Danielom Krajcerom. Stretnutie, o obsahu ktorého neboli médiá informované, avizoval minister Krajcer už koncom augusta.

- ig -

Foto: duda.kapitula.sk

Potrebujeme vašu pomoc

Tento článok prináša nová redakcia Konzervatívneho denníka. Naším cieľom je prinášať viac kvalitných článkov a spravodajských informácií a rozširovať redakciu tak, aby sme vám mohli od septembra prinášať plnohodnotné konzervatívne správy.
Lukáš Obšitník, šéfredaktor

Bez vás to nepôjde

Pridajte sa k našim pravidelným prispievateľom alebo vložte svoj email a pomôžte šíriť dobré myšlienky.

Podporte nás
Novinky e-mailom
Slovensko je o krok bližšie ku Konzervatívnemu denníku.
Naším cieľom je nárast počtu článkov a spravodajstva a od septembra budeme prinášať plnohodnotné konzervatívne témy, ktoré inde nenájdete.
Sem vložte svoj e-mail a budeme vás informovať, ako vzniká Konzervatívny denník.
Ďakujeme
Konzervatívny denník už urobil prvý krok. Zamestnali sme prvých redaktorov,
prinášame spravodajstvo a myslíme to naozaj vážne.
Teraz potrebujeme vašu podporu.
Podporte nás tak, ako práve môžete.
Finančnou podporou alebo zdieľaním medzi vašimi známymi.